klasik isvec masaji teknikleriklasik isvec masaji teknikleri

Klasik isveç Masajı Nedir?

Tarihte ortaya çıkmış ilk terapi çeşitlerinden sayılan klasik isveç masajı teknikleri hemen hemen her vücut tipine uygun kolay uygulanabilir klasik bir bakım türüdür. Diğer terapi türlerinin temel olarak kabul edilen bu teknikte uygulama esnasında doku sürtünmesini en aza indirmek amacıyla çeşitli aromaterapi yağlarından faydalanılmaktadır. Kullanılan bu doğal yağ içerikleriylee birlikte vücutta doğru ve hassas bölgelerde kan dolaşımı hızlandırılması ve hücre yenilenmesi artırılmaktadır.

– Klasik isveç masajı teknikleri ilk olarak Orta Avrupa’da ortaya çıkmış ardından dünyaya yayılmıştır. Bilinen en temel ve basit masaj tekniğidir.

– Bu isveç tekniğinin farklı kültürlerde uyarlanarak geliştirilmesiyle birlikte yıllar içerisinde birbirinden farklı masaj çeşitleri ortaya çıkmıştır.

Klasik isveç Masajı Özellikleri Nedir?

1) Doğru bir şekilde uygulanan klasik isveç masajı teknikleri vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Özellikle gün içerisinde sürekli oturur halde çalışanlar için ya da günlük aktivitesi çok az olan kişiler için son derece rahatlatıcı bir terapi olmaktadır.

2) klasik isveç masajı teknikleri hücre yenilenmesini hedefleyerek vücudumuzda daha deli genç ve zinde tutmayı hedeflemektedir. Terapistin doğru bölgelere uygulamakta olduğu basınç hareketleri ya da oval hareketler eşliğinde diliniz ve dokularının daha gergin diri hissedecektir.

3) Profesyonel bir klasik isveç masajı teknikleri işleminde kullanılan aromaterapi ürünleri eşliğinde cilt daha canlı bir şekilde uyarılır. Özellikle stres huzursuzluk depresyon anksiyete gibi problemlerle savaşan kişiler için kasların rahatlatılması gerçekleştirilir.

4) Uzman masör veya masözler tarafından gerçekleştirilen klasik isveç masajı teknikleri çeşitli germe çekme hareketleri ya da parmakların doğru bir şekilde kullanılmasıyla birlikte belli noktalarda basınç uygulanmaktadır.

isvec masaji faydalari

isvec masaji faydalari

Klasik isveç Masajı Faydaları Nelerdir?

Yüzyıllar ve popülerliğini koruyan ve birbirinden farklı masaj çeşitlerinin ortaya çıkmasına öncü olan bu terapi türünün kanıtlanmış birbirinden farklı faydası bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı aşağıda sıraladığımız şekildedir;

  1. Klasik isveç masajı teknikleri ilk faydası çeşitli bel, boyun, sırt ve kas ağrılarına tedavi amaçlı uygulanması eşliğinde düzenli olarak iyileşme sağlamaktadır.
  2. Doku yenilenmesini sağlayarak vücudu yara ve darbelere karşı daha diri Zinde tutulmasına yardımcı olur.
  3. Beden sağlığının ardından ruh sağlığına olan etkileri ile on dönemlerde sıklıkla tercih edilen klasik İsveç masajı teknikleri, kişilerin stres kaynaklı ağrılarına son vererek daha mutlu ve pozitif hissetmelerine öncü oluyor.
  4. Kadınların özel dönemlerinde ve özellikle hamilelerde gönül rahatlığıyla tercih edilen medikal terapi büyük bir rahatlama sağlayarak kan dolaşımını hızlandırıyor ve hücre yenilenmesini arttırıyor.

Klasik isveç Masajı Teknikleri Nelerdir?

Tüm terapi çeşitlerinde görebileceğiniz uygulamalar aslında birer klasik isveç masajı teknikleri olarak karşımıza çıkar. Özellikle öfleraj hareketi olma ritmik vuruşlar avuç içiyle basınç hareketi sayesinde dokular esnetilerek vücuttaki gerginlik hafifletilir.

Uygulamalar esnasında insan dokusuna zarar vermemek ve tahriş etmemek adına aromaterapi ürünlerinden faydalanılmaktadır.  Bu ürünler uygulama yapan terapistle doku arasındaki sürtünmeyi hafifleterek seanstan maksimum verim alınmasını sağlamaktadır.

Özellik ve vücuttaki hareketliliğin alt olduğu Kas ve dokularda gerçekleştirilen avuç içi basınç hareketleriyle o bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırarak sertlik ve benzeri şikayetler hafifletilir.

klasik isveç masajı teknikleri kişilerin tercihine göre değiştirilebilecek  tekniklerde dilerseniz sert ya da yumuşak hareketlerle hizmet alabilirsiniz. Vücudumuzda şikayetleriniz olan noktalara ağırlık verilerek gerginlik sinir stres huzursuzluk ve depresyon gibi rahatsızlıkların sonucu ortaya çıkan kasılmaları ve gerginliği kısa sürede İsveç masajıyla atacaksınız.

sweden massage

sweden massage

isveç Masajı Fiyatları Nasıldır?

Klasik isveç masajı teknikleri seans ücretlendirilmesi her salona göre değişmekle birlikte uygulama yapan terapisti uzmanlık ve profesyonelliği ne bağlı olarak artmaktadır. VIP hizmet sunan salonlarda yüksek oranda sağlam hijyen tedbirleriyle daha profesyonel ve işin uzmanı terapistler den seans alabileceğiniz gibi daha uygun fiyatlı salonlarda da klasik İsveç masajı hizmeti alabilirsiniz. Ücretlendirme genellikle  60 dakikalık seanslar üzerine belli olarak Dilerseniz periyodik olarak faydalanacağınız terapilerde indirim hakkı uygulayabilirsiniz.

Bali Masajı ile Klasik İsveç Masajı Arasındaki Farklar

  • Klasik İsveç Masajı, bilinen en eski masaj çeşididir Bali Masajı ise uzak doğu kültürüne ait özellikle Budist ve Hindu geleneklerine dayanan  geleneksel bir terapidir.
  • Bali masajında Hedef alanı tüm vücuttur. Kişilerin isteklerine uygun özelleştirilecekleri seanslarda bu uygulama alanı değiştirilebilmektedir. Ancak klasik isveç masajı teknikleri müşterilerin şikayetleri baz alınarak uygulama yönlendirilir.
  • klasik isveç masajı teknikleri genellikle aromaterapi ürünlerinden faydalanılarak yağlar eşliğinde sürtünme etkisi hafif iletilmektedir. Kişilerin isteklerine göre Bali masajında da kullanılan yağlar İsveç masajına göre daha farklı doğal içeriklerden oluşuyor.
  • Bali masajında özellikle el ve kollarda belirli noktalara basınç uygulanarak beden ve zihin uyarılması hedeflenmektedir. Basınçlar yardımıyla insan vücudunda kısa sürede ruh ve beden uyumunun sağlanacağı düşünülmektedir.

Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.premiummasaj.com/sultan-masaji-teknikleri/

Bilgi ve Rezervasyon için arayınız.: Tel: 0530 128 95 55