masaj nedirpremium masaj

Klasik Masaj Teknikleri Nelerdir?

Klasik Masaj teknikleri uygulaması vücuttaki belirli dokuların uyarılarak Manipüle edilmesidir. Bu terapi seansları sırasında kişilerin ruh ve beden sağlığı için birbirinden farklı teknikler kullanılabilmektedir. Terapi uygulayan kişiye masör, masöz ya da terapist ismi verilmektedir. Kaliteli ve verimli bir klasik masaj teknikleri seansı için uygulama yapan terapistinin profesyonelliği son derece önemlidir. Tarihte ilk olarak Hindistan ve Çin ülkelerinde meydana geldiği düşünülmekte bu medikal terapi tekniğinde her kültüre ait birbirinden değişik yöntemler mevcuttur.

– Klasik Masaj teknikleri  vücuttaki günlük hayatın yorgunluğu ne stres kalabalık şehir hayatı ve benzeri durumların insan vücudu üzerinde oluşturduğu gerginlik ağrı kas kasılmaları ve benzeri sorunlara karşı tedavi edici ya da terapi edici özellikte bir uygulamadır.

– Değişik metotlarla gerçekleştirilebilen klasik masaj teknikleri uygulamasında avuç içiyle olma hareketleri başparmak uyarma hareketleri sert ya da yumuşak basınç uygulama ve benzeri teknikler eşliğinde insan vücudu üzerinde belirli bölgeler uyarılmaktadır. Uygulama esnasında gerçekleştirilen hareketlerin vücutta kalıcı olması için aromaterapi ürünlerinden faydalanılır.

masaj turleri

masaj turleri

Masaj Teknikleri Nelerdir?

Tarihte yüzyıllar içerisinde her kültürün kendine ait birbirinden farklı klasik masaj ve spa terapi tekniği geliştirilmiştir. Bu tekniklerin her biri birbirinden değişik amaçlara hizmet verirken temel anlamda kişilerin ruh ve beden sağlığını korumak amacına gerçekleştirilmektedir. Uzman terapistler tarafından gerçekleştirilmesi gereken klasik masaj türleri ve uygulamalarının tümünde kişilerin istek ve şikayetlerini uygun şekilde doğru uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Terapi esnasında mutlaka aromaterapi ve benzeri doğal içerikli şifalı ürünlerden yardım alınarak kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Klasik masaj teknikleri esnasında uygulanan teknikleri göz atacak olursak;

 1. Sıvazlama (Öfleraj): Bu teknikte dişlerin dokuları üzerinde oval dairesel hareketlerle sıvazlama hareketi gerçekleştirilmektedir. Bu hareket kasların gevşemesine ve dokunun uyarılmasına yardımcı olacaktır.
 2. Sert Öfleraj Hareketi: Sert sıvazlama hareketiyle kişilerin kaslarında meydana gelen kireçlenme ve benzeri kasılmalar sonucu oluşan şikayetler hafifletilmektedir. Uygulama esnasında mutlaka müşteriyle iletişimde kalınarak doğru bölgelere uzman terapistin yapmakta olduğu sıvazlama hareketleri büyük fayda sağlayacaktır.
 3. Yumuşak Öfleraj Hareketi: Daha yumuşak ve hafif hareketlerle gerçekleştirilen sıvazlama tekniği genellikle her klasik masaj türleri içinde tercih edilmektedir. Diğer uygulamalara göre hafif yumuşak bir etki bırakan bu sıvazlama hareketi sonucunda vücudunuz dinlenmiş hissedeceksiniz.
masaj teknikleri nelerdir

masaj teknikleri nelerdir

Masaj Türleri Nelerdir?

Her bir kültüre ait başka kolları ayrılır: Klasik Masaj türleri kimi zaman aromaterapi ürünleriylee uygulama gerçekleştirilirken kim ne zaman masaj aletlerinden yardım alınmaktadır. Profesyonel terapistler tarafından kullanılan ürünler Tamamen her kişinin Şikayetini uygun teknikler içeri bilmektedir. Masaj türlerine göz atacak olursak;

 1. 1Aromaterapi Masajı: Bu medikal seans sırasında doğal ve şifalı yağlardan yardım alınarak doku üzerinde nemlendirici canlandırıcı ve ferahlatıcı bir etki yaratılarak kişinin dingin huzurlu ve genç hissetmesi sağlanmaktadır.
 2.  Thai Masajı: Uzakdoğu masaj kültüründen Avrupa’ya yayılmış bu seans çeşidinde insan vücudundaki esneklik artırılarak Kas ve eklem şikayetlerinin en aza indirgenmesi amaçlanır. Gün boyu hareketsiz kalan Kas ve dokuların uyarılması ve kan dolaşımının hızlandırılmasıyla sinir sistemi mi büyük ölçüde yardımcı olunmaktadır.
 3.  Baş, Boyun ve Omuz Masajı: Klasik masaj çeşitlerinden birisi de baş, boyun ve omuz masajı teknikleri sırasında özellikle tüm gün oturarak iş yapan çalışanların tercih ettiği kas rahatlatıcı teknikler kullanılmaktadır.
 4. Sıcak Taş Masajı: Uygulama esnasında  doğal ve şifalı taşlardan yararlanılarak vücut ısısı sabit tutulur aynı zamanda Kas ve doku uyarımı sağlanarak kan dolaşımı hızlandırılır. Bu teknikte hücre yenilenmesi oldukça desteklenmektedir.

  masaj yagi ozellikleri

  masaj yagi ozellikleri

Masaj Yağlarının Faydaları Nelerdir?

 • Bitkisel özlü olup içeriği tamamen doğal katkısız ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermeyen bu masaj yağı türleri yüksek oranda cilt besleyicidir.
 • Masaj Yağı faydaları biri de kan dolaşımının hızlanması için yardımcı olur ve hücre yenilenmesini destekler.
 • Bel, boyun ve sırt ağrıları gibi şikayetlerde masaj yağı rahatlatıcı ve ferahlatıcı etki bırakır.
 • Uygulanan klasik masaj teknikleri  vücuda iyi nüfus etmesini sağlayarak kısa sürede kalıcı sonuçlar oluşturur.
  massage technique

  massage technique

  Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklatınız. https://www.premiummasaj.com/spa-teknikleri-nedir/