medikal masaj tekniklerimedikal masaj teknikleri

Medikal Masaj Nedir

Medikal masaj teknikleri, alanında uzman deneyimli ve profesyonel terapistler tarafından gerçekleştirilen ve asıl amacı kişilerin şikayetleri olan bölgelerdeki ağrıların giderilmesi olmaktadır. Uygulamayı yapan terapistinin profesyonelliği son derece önemli olup doğru tekniklerle gerçekleştirildiği takdirde şikayetler büyük oranda azalmaktadır.

Terapi sırasında kişilerin kas ve dokularına sürtünme sebebiyle zarar vermemek adına çeşitli aromaterapi yağlarından faydalanılmaktadır.  aromaterapi yağları içeriği tamamen katkısız doğal ve Bitkisel kaynaklı ürünlerden tercih edilmektedir. Aromaterapi yağları doku üzerinde hızlı şekilde emilerek uygulamaların kolay şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Fizyoterapi alanında alternatif çözüm yolu Medikal masaj teknikleri uygulamasında kişiler bel boyun sırt ve omurga ağrıları gibi şikayetleri için tedavi olabilir.

Medikal Masaj Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

 • Medikal masaj teknikleri işleminde terapist uygulama yapacağı aromaterapi ürününe müşteriyle karar verebilmektedir. Kişinin tercihine bağlı olarak kullanabileceği yağ çeşidiyle uygulamaya başlanmaktadır.
 • Uzman masörün gerçekleştirici uygulama tamamen kişinin şikayetlerini uygun bölgelerde, detaylı titiz ve ince analiz etme sürecinden geçtikten sonra gerçekleştirmeye başlanır. Bu .da şikayet edilen bölgedeki problemin tespit edilmesi son derece önemlidir. Profesyonel terapistin kısa sürede bulacağı doğru uygulama bölgesiyle orada oluşan kas ve doku gerilimi sertleşmesi ve kasılması kısa sürede etkisiz hale getirilecektir.
 • Basınç ve ovma hareketleri kişinin tercihine bağlı olarak sert ya da yumuşak olarak değiştirilebilir. Bu esnada kolay basınç uygulayabilmek adına çeşitli masaj aletlerinden yararlanılabilir. Doğal ve şifalı taşlarda bu konuda oldukça yardımcı olabilmektedir.
 • Seans esnasında uygulama yapılan bölgelerdeki vücut sıcaklığı önemlidir. Böylelikle uygulamanın uzun süre dokuya nüfuz edilmesi ve etkilerinin kısa sürede kalıcı olması beklenir.
 • Profesyonel spa terapistinde medikal tedavi belirli periyotlarda gerçekleştirilebilir. Bel, sırt ve omurga ağrısı gibi şikayetlerde çözüm ilk seansta bulunamayabilir.

  medikal masaj ozellikleri

  medikal masaj ozellikleri

Medikal Masaj Özellikleri

İnsan vücudu  üzerindeki etkileri azımsanamayacak kadar fazla olan medikal masaj teknikleri işleminde asıl amaç kişilerin günlük yaşamın stresinden uzaklaşarak daha gevşemiş, rahatlamış ve Ruhen huzurlu hissetmelerini sağlamaktır. Hem ruh hem de beden sağlığını ön planda tutulduğu Medikal masaj teknikleri seansları kişilerin şikayetçi olduğu ağrı ve benzeri durumlara yardımcı olurken aynı zamanda  sinir sistemini oldukça olumlu etki bırakmaktadır.

 1. Tedavi uygulamalarında şikayetçi olunan bel, sırt, boyun, sırt ve benzeri ağrılar için  mutlaka uzman terapistlerden düzenli olarak seans alınmalıdır. Her seansta doğru noktalar uygulanacak basınç olma ve benzeri terapi hareketleriyle tedavi sürecinde etkili yol izlenmektedir.
 2. Seans öncesi  Medikal masajı hazırlık olarak kişiler hafif öğünlerle beslenmeli ve zihinlerini boşaltmalıdırlar. Medikal seansa odaklanarak uygulamalardan daha verimli sonuç alabilmektedirler.
 3. Medikal masaj teknikleri  ile akut yaralanmalarına, damar hastalıklarına, enfeksiyon hastalıklarına, kireçlenmelere, kaslarda oluşan spazm gibi problemlere karşı tedavi gerçekleştirilebilmektedir. Başarılı şekilde gerçekleştirilen uygulamayla kısa sürede olumlu etki almak mümkündür.

  medikal masaj nasil yapilir

  medikal masaj nasil yapilir

Medikal Masaj Faydaları 

Günümüzde oldukça sık tercih edilen Medikal masaj teknikleri seansları insan vücudu üzerinde gerek mekanik gerek ise fizyolojik olarak pek çok fayda sağlamaktadır. Yıllar içerisinde gelişen medikal masaj teknikleri ve aromaterapi ürünleriyle birlikte gerçekleştirilen seanslarda kısa sürede etkili sonuçlar görülmektedir. Profesyonel terapistler tarafından gerçekleştirilen Medikal masaj teknikleri seanslarıyla ağrılarınıza kısa sürede çözüm bulmanız mümkün olacaktır. Medikal Masajın sağlamış olduğu faydalardan birkaçı aşağıdaki gibidir.

 1. Dolaşım Sistemine yardım eder.  Doğru bil Medikal masaj teknikleri uygulamasıyla kalpteki düzensiz ritimlere yardımcı olabilir, arteriyel dolaşımı hızlandırabilir ve hemodilüsyona yardımcı olabilirsiniz.
 2. Kas ve iskelet sisteminiz için oldukça rahatlatıcı olacak. Medikal masaj teknikleri kemiklerimizin beslenmesine Kas spazmlarının ve kramplarının önüne geçerek kan dolaşımının hızlanmasına ve hareketsizlikten dolayı oluşan kireçlenmelerin önlenmesine yardımcı olacaktır.
 3. Sinir sisteminizde otonom sinir bölgelerine yapılan doğru uygulamalarla rahatlama sağlayacaktır. Ancak sinir sisteminizde kötü etkiler oluşturmaması  için seans öncesi ve seans sırasında mutlaka göreceksiniz iletişim halinde kalarak mevcut hastalığınız rahatsızlığınız ve benzeri durumlarınız varsa bunu bildirmelisiniz. Örneğin ameliyat geçirdiyseniz mutlaka Terapist Denizle bu bilgiyi paylaşınız.

Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.premiummasaj.com/aromaterapi-masaji-nedir/

Bilgi ve Rezervasyon İçin Arayınız: Tel: 0530 128 95 55