sauna nedirpremium masaj

Sauna Buhar Odası Nedir?

Sauna ve buhar odası seansları kişilerin daha rahat, ferahlamış ve dingin hissetmelerini sağlamaktır. Bu sebeple kurulan bu Odaların içerisinde belirli oranda sıcaklık sabit tutulmaktadır. Sabit sıcaklıkta birlikte kas ve doku sistemi üzerinde olumlu etkiler oluşturan sauna ve buhar odası sıcaklık tipine göre birbirinden ayrılmaktadır.

Günümüzde pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan fin hamamı ve buhar odası seansları terapi ya da tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Tedavi amaçlı gerçekleştirilen uygulamalar esnasında oda içerisinde bulunan sabit sıcaklık ve yüksek orandaki kas ve dokuların gevşemesini sağlanır. Böylece kireçlenme, gerilme ve benzeri şikayetlere karşı yüksek oranda çözüm sunacaktır. Sauna ve buhar odasının birbiri arasında birkaç farkı bulunuyor.

Genellikle sauna seansı sonrasında tercih eden kullanıcılar fin hamamı sırasında oluşan ve vücuttan atılan terin buhar odasında daha rahat atılması için tercih ediyor.

sauna faydalari

sauna faydalari

İstanbul Sauna ve Havuz Hizmetleri Hakkında Bilgi

İstanbul ili içerisinde VIP sauna ve spa merkezi olarak siz değerli müşterilerimize sauna buhar odası ve havuz imkanları sunmaktayız. Yüksek kalite prensibi nasıl hizmet anlayışımız ile birlikte detaylı ve titiz şekilde aldığımız hijyen kuralları çerçevesinde uzman terapistler tarafından masaj buhar banyosu ya da havuz seansları hakkında bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. İstanbul buhar banyosu uygulaması yaklaşık 50-60 dakika süren seanslar eşliğinde  gerçekleşmektedir. Bu uygulamalar ile Dilerseniz terapi ya da tedavi amaçlı seanslar alabilirsiniz.

Müşterilerimizin pek çoğu havuz ve buhar banyosu hizmetlerini aynı anda tercih ederek gün içerisinde seans sonunda kendilerini daha zinde ferah ve dinlenmiş hissetmek dediler. İstanbul’da fin hamamı,  buhar odası ve masaj hizmetleri için tercih edebileceğiniz alanında uzman deneyimli ve profesyonel ekiplerimiz şikayetlerinizi uygun en doğru terapi seanslarını sizlere öneriyor ve en iyi fiyat garantisi ile hizmet sunuyor.

buhar odasi nedir

buhar odasi nedir

Saunanın Faydaları Nelerdir?

Günümüzde sıklıkla tercih edilmekte olan Fin hamamı uygulamasının insan vücudu üzerinde kanıtlanmış birbirinden farklı faydaları bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından tercih edilen sauna seanslarını belirli sağlık probleminiz yoksa güvenle tercih edebilirsiniz.

  • Cilt bakımınız da yardımcı olur: Sauna seansları, oda içerisindeki yüksek nem oranı sayesinde gözeneklerin izi açarak temizleyecek ve ardından kılcal damarlar üzerine dolaşımı arttıracaktır.
  • Kas Ağrıları için Medikal Yardım:  fizyoterapi alanında alternatif çözüm yolu olan buhar banyosu 50-60 dakikalık seanslar eşliğinde kaslarınızın gevşemesine yardımcı olacaktır. Özellikle vücudumuzu hareketsiz kalan bölgeler için kan dolaşımını hızlandıracak ve dolaşım sisteminizi destekleyecektir.
  • Stresi Azaltır ve Uyku Problemlerine Yardımcı Olur: Terapiler düzenli olarak tekrar edildiği takdirde hayata daha pozitif ve mutlu olarak devam edildiği görülmüştür. Yoğun yorucu stresli ve kalabalık hayatınız varsa negatif enerjiden uzaklaşmak ve kendinize vakit ayırmak için tercih edeceğiniz sauna ve buhar odaları uyku problemlerinize de yardımcı olacaktır.
  • Toksinleri Azaltır: Buhar odası gibi medikal seanslar sonrası bronşit grip nezle gibi rahatsızlıklara önlem olacak terapiler son derece işinize yaracak. buhar banyosu seansları yüksek nem oranı sayesinde terlemenizi sağlayarak vücudunuzdaki toksinleri dışarı atmanız da yardımcı olacaktır.

Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.premiummasaj.com/masaj-teknikleri-nedir/