Sık Sorulan Sorular

Masaj, genel manada bedenimize başka birisi ya da herhangi bir alet aracılığı ile belirli bir düzen içerisinde ritmik şekilde yapılan hareketler bütününe verilen isimdir. Fizyolojik ve psikolojik olarak kişiye rahatlatan medikal anlamda tedavi etme özelliği bulunan fizyoterapi dalı içerisinde yer alan bir bölümdür.

Masaj, genel olarak size bir başka birey tarafından yapılır. Masaj işlemine vücudumuzun alt bölgesi olan ayaklardan başlanır. Daha sonra kalça bölgesine gerilir, burada kişi dinlendidirilerek, bel ve sırt bölgesine geçilir. Ardından final bölümü olan baş ve boyun bölgesi üzerinde durulur. Böylelikle masaj sonlandırılır.

Masaj, tarihi geçmişi itibariyle çok eski zamanlarda kadar dayanır. Günümüzdeki teknoloji çağı öncesinde de, krallıklar, imparatorluklar dönemlerinde bile yapılan bir terapi türüdür. Kendi için çeşitlere ayrılır. Bunlar. Sultan terapisi, aromaterapi masajı, spor terapisi, bali masajı, medikal masaj, klasik isveç terapisi gibi farklı türdeki medikal çeşitlere sahiptir.

Masaj, ortalama olarak yaklaşık 30 dakika ile 45 dakika arasında zamana dayanır. Zira yapılan terapinin tekniği ve uygulanan kişinin ihtiyaç durumuna bağlı olarak bu süre yaklaşık 120 dakikaya kadar çıkmaktadır. Burada önemli olan kişisel ve fizyolojik ihtiyaçlar ile masaj tekniğinin tam olarak uyuşmasıdır.

Spa, bir uzakdoğu kültürü olarak karşımıza çıkmaktadır. Su dan gelen sağlık ve enerji olarak günümüzde karşılık bulmaktadır. Aynı bir diğer terapi türü olan masaj uygulamasına benzer şekilde belirli bir zaman diliminde ve periyodik ve ritmik hareketler ile kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye uygulanır.

Premium Masaj Merkezi olarak Geleneksel Türk Hamamı uygulamasıyla siz değerli misafirlerimize özel hamam işlemini sizlere sunuyoruz. Türk kültürünün önemli bir parçası olan hamam, kese, köpük uygulamalarını sizlere vip olarak sunuyoruz.

Premium markası altında sizlere özel şekilde hijyen ve elit koşullarda sauna hizmetini sunuyoruz. Tek kabin kişiye özel vip odalarda sauna uygulamamız sizleri bekliyor.

Vip Hizmet Kalitesi

Premium markası altında vip hizmet kalitesi sizlerle.

Profesyonel Kadro

Premium markası sizlere alanında uzman kadro ile hizmet sunar.