sultan masaji nedirsultan masaji nedir

Sultan Masajı Nedir?

Sultan masajı tarihi Osmanlı dönemine dayanan bir terapi çeşididir. Osmanlı döneminde saray halkının sultanlara ve hükümdarları layık şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu medikal seansta vücuttaki kasların gevşetilmesi, sinir stres ve gerginlik gibi duyguların sebep olduğu yorgunluğu rahatlatılması hedeflenir. Aynı zamanda vücudun daha enerjik, dinç ve genç hissetmesi  amacıyla uygulamalar yapılmaktadır. Sultan masajı teknikleri esnasında uygulamayı iki uzman terapist gerçekleştirmektedir.

Bu sebeple bu masaj çeşidinin bir diğer ismi ise dört el masajı olarak anılmaktadır. Alanında profesyonel ve deneyimli 2 masör tarafından yapılan uygulamalar kişi daha fazla rahatlatıcı ve daha dinlendirici hissettirmektedir. Aynı anda uygulama yapan terapistler belirli bir uyum içerisinde davranmalıdır. Böylece, vücudumuzdaki çakraları açacak ve hareket etmeyen bölgelerimizde gevşeme ve kan dolaşımını hızlandırıcı yardımlar sağlayacaktır. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olan bu masaj çeşidi pek çok kişinin favori uygulamasıdır. Sultan ve padişahlara uygun görülen bu terapide amaç kişilerin ruh ve beden sağlığına yardımcı olmaktır.

Sultan Masajı Nasıl Yapılır?

Sultan masajı teknikleri uygulamasında ilk olarak terapist ile müşteri seanstan neler beklenildiği ve nasıl uygulamalar istenildiği konusunda iletişime geçmektedir. Kişinin şikayetlerini ve tercihlerine bağlı olarak avuç içi  ile daire halinde olma hareketleri yapılmaktadır. Ayrıca baş parmaklar yardımıyla belirli çakralara basınç ve benzeri hareketler ile birbiriyle  senkronize halinde çalışacak iki terapist uygulama yapmaktadır.

 1. Müşteri masaj koltuğuna uzanarak vücut sıcaklığının korunması amacıyla havlu ile örtülür. bel sırt boyun omurga gibi bölgelerdeki ağrılarına özel birbirinden farklı aromaterapi ürünlerinden birisi seçilerek uygulamaya geçilir.
 2. Sultan masajı teknikleri gerçekleştirecek olan terapistler uygulama esnasında el ve doku arasındaki sürtünmenin hafifletilmesi için doğal yağlardan  faydalanmaktadır. Böylelikle müşterinin dokusunda kısa sürede nemlilik sağlanacak ve gerçekleştirilen hareketler daha kalıcı olacaktır.
 3. Belirli periyotlar ile gerçekleştirilen hareketler yaklaşık 50 ile 60 dakika arasında sürmektedir.

  sultan masaji teknikleri

  sultan masaji teknikleri

Sultan Masajı Teknikleri ve Özellikleri Nelerdir?

Her terapi türünde olduğu gibi Sultan masajı da birbirinden farklı tekniklere sahiptir. Genellikle Klasik masaj türlerinde olan el omuz boyun sırt ovma, basınç ve benzeri uygulama hareketlerinin tümü Sultan masajı teknikleri içinde kullanılmaktadır. Diğer medikal seanslara oranla daha farklı uygulama şekillerde yapılabilmektedir. İki terapistin birbiriyle uyumlu bir şekilde gerçekleştirdiği Sultan masajı  kişilerin kan dolaşımını daha hızlı artıracağı gibi hücre yenilenmesine de destek olacaktır.

 • Sultan masajı spa seansı esnasında kullanılmakta olan aromaterapi ürünleri gerçekleştirilen tekniklerin daha rahat bir şekilde uygulanmasına yardımcı olmaktadır. Kullanılan aromaterapi ürünleri genellikle yağ ya da doğal ve şifalı taşlardan oluşmaktadır.
 • Sultan masajı teknikleri işleminde İki masörün aynı anda uygulama yapması müşterinin kas ve dokularında daha fazla uyarıma sebep olacaktır. Bu ise kan dolaşımını hızlı bir şekilde artıracağı gibi hücre yenilenmesini oldukça destek olmaktadır.

  sultan massage

  sultan massage

Sultan Masajı Faydaları Nelerdir? Seans Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Günümüzde sıklıkla tercih edilmekte olan masaj çeşitlerinden birisi olan Sultan masajı teknikleri seansı esnasında iki uzman terapist eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Bu Medikal terapi seansları her salonda farklı ücretlendirme ile sunulmaktadır. Salonun hizmet kalitesine ve çalışanların profesyonelliği ne göre farklı ücret aralıklarında fiyat belirlenebilmektedir. Sultan masajı teknikleri işleminin birbirinden farklı aşağıdaki gibi faydaları bulunmaktadır.

 1. Sultan masajı teknikleri, kan dolaşımı hızlandırıyor;  aynı anda dört el tarafından uygulama yapılması sebebiyle pek çok kas dokusu uyarılarak Kan akışı ve dolaşım sistemi daha hızlı çalışmaya teşvik edilmektedir.
 2. Sindirim Sistemine yardımcı; terapi esnasında yapılan doğru basınç uygulamaları ile birlikte sindirim sistemine büyük ölçüde fayda sağlanmaktadır.
 3. Kas ve doku ağrılarına tedavi; tedavi ya da terapi amaçlı alacağınız dört el masajında şikayetçi olduğunuz Kas ve doku ağrılarınız vücudunuzda  hareketsiz kalan kaslarınız için çeşitli basınç olma ve benzeri  uygulamalar yapılarak hareketlilik sağlanmaktadır.
 4. Daha huzurlu ve dingin bir yaşama teşvik eder. 4 el masajı düzenli seanslar halinde uygulandığında kişilerin vücudundaki stres gerginlik huzursuzluk depresyon ve anksiyete gibi problemlerden kaynaklanan kas  ve doku ağrıları ortadan kaldırır.

Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.premiummasaj.com/medikal-masaj-nedir/

Bilgi ve Rezervasyon İçin Arayınız. Tel: 0530 128 95 55